Πανευβοϊκοί Αγώνες Στίβου

Το Σχολείο μας σε αυτούς τους αγώνες είχε πολλές συμμετοχές και διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες :

Η πορεία της ομάδας Βόλεϋ Κοριτσιών

Αρχικά παίξαμε με την ομάδα του Γυμνασίου Ωρεών στο κλειστό γυμναστήριο Ιστιαίας. Αν και ήμασταν αγχωμένες, επειδή ήταν ο πρώτος αγώνας, το αποτέλεσμα ήταν τελικά ικανοποιητικό εφόσον νικήσαμε 2-0 σετ. Κατά τη διάρκεια του αγώνα το άγχος είχε γίνει πείσμα για να πετύχουμε το σκοπό μας. Μετά το παιχνίδι οι αντιδράσεις ήταν αναμενόμενες. Η νίκη μας εξύψωσε το ηθικό και σιγά σιγά αρχίσαμε να ετοιμαζόμαστε για τον δεύτερο αγώνα.

Το επόμενο παιχνίδι ήταν με την ομάδα των Λουτρών Αιδηψού στο κλειστό γυμναστήριο Ιστιαίας. Ήμασταν λιγότερο αγχωμένες γιατί το πολύ άγχος είχε φύγει μετά τον πρώτο αγώνα. Ίσως αυτό να είχε ως αποτέλεσμα να μην παίξουμε τόσο καλά και συγκεντρωμένα. Έτσι λοιπόν, μετά από ένα ανατρεπτικό παιχνίδι, χάσαμε 2-1 στα σετ. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην συνεχίσουμε την πορεία μας ως ομάδα  και να μην φτάσουμε τόσο ψηλά όσο θέλαμε.

Στενοχωρηθήκαμε αρκετά αλλά δεν απογοητευτήκαμε γιατί ελπίζουμε του χρόνου να πετύχουμε το σκοπό μας. Να καταφέρουμε δηλαδή να οδηγήσουμε το σχολείο μας σε μια υψηλή και αξιοπρεπή θέση και να του χαρίσουμε ένα κύπελλο, ένα μετάλλιο, κάτι το οποίο θα είναι η αμοιβή των προσπαθειών μας. Δυστυχώς, μέχρι τώρα, δεν έχει καταφέρει καμία ομάδα να χαρίσει μια τέτοια τιμή στο σχολείο μας. Αυτό όμως λειτουργεί σαν κίνητρο για να μας κάνει να προσπαθούμε ακόμη περισσότερο να πραγματοποιήσουνε το όνειρό μας.                                                                                                                                                 (Π. Παρούση - Α. Ψυχογιού )

Την ομάδα αποτελούσαν οι παρακάτω μαθήτριες :

Δέδε Στεφανία (Γ1) Δημητράκη Αναστασία (Β1)
Καραβά Φούλη (Γ1) Ντόκου Ελένη (Β3)
Καραγκούνη Αναστασία (Γ2) Μάστορη Σοφιάννα (Β3)
Κερασιώτη Βάσω (Γ2) Παρούση Παναιώτα (Β4)
Μοσχούτα Μαρία (Γ2) Σταματονικολού Κατερίνα (Β4)
Αρετσίνη Παναγιώτα (Β1) Ψυχογιού Άννα (Β4)

Η πορεία της ομάδας Βόλεϋ Αγοριών

Ένας αγώνας ήταν ο απολογισμός της ομάδας βόλεϋ αγοριών με την ομάδα του Γυμνασίου Μαντουδίου στο κλειστό γυμναστήριο Μαντουδίου, στον οποίο ηττηθήκαμε 2-1 σετ.

Την ομάδα αποτελούσαν οι παρακάτω μαθητές :

Αγγελόπουλος Άγγελος (Γ1) Καραδημήτρης Αλέξανδρος (Β2)
Αϊδονόπουλος Γιώργος (Γ1) Κουτίνας Θανάσης (Β2)
Βάγγερ Ερρίκος (Γ1) Κουτσοστάθης Δημήτρης (Β2)
Βίλλριχ Αλέξης (Γ1) Καπλάναϊ Αντριάν (Α1)
Βλαχογιάννης Γιώργος (Γ1) Κουλοριώτης Γιώργος (Α2)
Γιαννούτσος Χρήστος (Γ1)

Η πορεία της ομάδας Μπάσκετ Αγοριών

Ο πρώτος αγώνας που έδωσε η ομάδα μας ήταν στο κλειστό γυμναστήριο Μαντουδίου με την ομάδα του 1ου Γυμνασίου Χαλκίδας. Νικήσαμε με σκορ 46 - 21 και περάσαμε στον επόμενο γύρο.

Στον δεύτερο γύρο παίξαμε με την ομάδα του Γυμνασίου Ψαχνών στο κλειστό γυμναστήριο Χαλκίδας. Δυστυχώς ήταν και το τελευταίο μας παιχνίδι αφού ηττηθήκαμε με σκορ 78 - 24.

Του χρόνου ελπίζουμε για κάτι καλύτερο...

Μακρής Μιχάλης (Γ2) Μισιρλής Γιώργος (Β3)
Μπαλτατζής Αλέξανδρος (Γ2) Σουρίλας Στάθης (Β4)
Πετράκης Νίκος (Γ3) Φέρλας Γιάννης (Β4)
Σταμούλος Θοδωρής (Γ3) Γκατζούρης Άγγελος (Α1)
Φαράντος Δημήτρης (Γ3) Ντελκής Κώστας (Α3)
Καπόλος Άρης (Β2) Σαμέτι Αρτενίς (Α3)

Η πορεία της ομάδας Ποδοσφαίρου Αγοριών

Σ' αυτό το άθλημα σταθήκαμε άτυχοι μιας και δώσαμε ένα και μοναδικό παιχνίδι ενάντια στην ομάδα του Γυμνασίου Κανήθου από την οποία ηττηθήκαμε με σκορ 3 - 2 στο γήπεδο Μαντουδίου.

Τα γκολ που σημείωσαν οι Τ. Ψύλλος και Μ. Μήλο δεν ήταν αρκετά για να περάσουμε στην δεύτερη φάση και έτσι η πορεία μας σταμάτησε πριν καλά καλά "ζεσταθούμε"...

Αθανασίου Παναγιώτης (Γ1) Σταματονικολός Αργύρης (Γ3)
Δημητράκης Νίκος (Γ1) Σταματόπουλος Θανάσης (Γ3)