• Το Σχολείο μας έχει 10 τμήματα Γενικής Παιδείας, 1 τμήμα Ένταξης καθώς επίσης και τμήματα Ξένων Γλωσσών.

• Στο μάθημα των Αγγλικών χωρίζονται σε επίπεδα Αρχαρίων και Προχωρημένων. Όταν οι Αρχάριοι κάνουν Αγγλικά οι Προχωρημένοι κάνουν Γυμναστική και αντίστροφα.

• Άλλος ένας διαχωρισμός τμημάτων, όσον αφορά τις ξένες γλώσσες, γίνεται με το μάθημα των Γαλλικών και το μάθημα των Γερμανικών ως επιλεγμένη δεύτερη ξένη γλώσσα.

• Επίσης τα τμήματα της Α' και Β' τάξης χωρίζονται στη μέση, κατά αλφαβητική σειρά, για την συνδιδασκαλία των μαθημάτων Πληροφορικής και Τεχνολογίας.

• Τα τμήματα της Γ' τάξης χωρίζονται στη μέση, κατά αλφαβητική σειρά, για την συνδιδασκαλία των μαθημάτων Πληροφορικής και ΣΕΠ.

Σ' αυτόν τον σύνδεσμο μπορείτε να δείτε την κατανομή των τμημάτων ανά Σχολικό Έτος.

Επιστροφή στην Αρχική Σελίδα